понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Фудбал

Гризман и Ернандез остануваат, Лемар нов играч на Атлетико

Гризман и Ернандез остануваат, Лемар нов играч на Атлетико

Атлетико Мадрид ги обнови договорите со Антоан Гризман и Лукас Ернандез, а се засили и со Томас Ленар, објави шпанскиот клуб на својата веб страница.

Гризман се обврза на соработка до 2023 година за плата од околу 25 милиони евра годишно.

Една година подоцна (2024) ќе истече новиот договор на дефанзивецот Ернандез.

Најнова инвестиција на клубот од „Ванда Метрополитао“ е досегашниот фудбалер на Монако, Томас Лемар. Овој трансфер се проценува на 70 милиони евра.

Тројцата Французи во моментов се наоѓаат во Русија каде настапуваат за својата репрезентација на Светското првенство.

Коронавирус