петок, 3. јули 2020. Вести денес: 117
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Фудбал

Гравина се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Гравина се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Претседателот на Италијанската фудбалска федерација, Габриеле Гравина, се надева дека во јули италијанските навивачи би можеле да се вратат на стадионите.

Претходно, италијанскиот шампионат беше прекинат поради пандемијата на коронавирус.

– Дали навивачите ќе се вратат на стадионите во јули? Ова е она што навистина го сакам. Со оглед на сите преземени мерки на претпазливост, не е невозможно е да се сместат одреден број на луѓе на стадионите кои имаат капацитет од 60 или 80 илјади гледачи, изјави Гравина.

Италијанската Серија А ќе продолжи на 20 јуни.

Парламентарни избори 2020