вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 132
home Фудбал

Горан Пандев во тимот на колото во Серија А (ФОТО)

Горан Пандев во тимот на колото во Серија А (ФОТО)

Македонскиот фудбалски капитен Горан Пандев одигра инзвореден меч во Серија А последниот викенд ,каде постигна два гола и донесе победа на Џенова во мечот со Наполи.

Тоа му донесе место на Пандев во тимот на колото и во нападот е заедно со Златан Ибрахимовиќ.

Притоа заработи и највисока оцена (8,8) за неговиот настап против поранешниот тим.

ЕУРО 2020

Македонија