среда, 22. март 2023. Вести денес: 194
home Фудбал

Горан Пандев: Ја посакувам целата среќа на Џенова во иднина, а сега е време за ЕП со Македонија!

Горан Пандев: Ја посакувам целата среќа на Џенова во иднина, а сега е време за ЕП со Македонија!

Капитенот нафудбалската репрезентација на Македонија , Горан Пандев на социјалните мрежи испрати порака до навивачите на Џенова по изборениот опстанок во Серија А, но воедно меѓуредови најави дека можеби и во следната сезона ќе игра за овој клуб, односно ќе ја одложи фудбалската пензија за уште една сезона.

„Оваа година беше исполнета со многу емоции, за мене, но и за Џенова како клуб. Опстанок, 100 постигнати голови во Серија А, 150 настапи во дресот на Џенова. Би сакал да сум заедно со вас, фановите на Џенова, во овој момент да го прославам ова со вас. И јас посакувам сета среќа на Џенвоа во иднина, сега е време за Европско првенство во дресот на Македонија. Напред Џенова, се надевам дека во најсоро веќе ќе имам можност да ве поздвам сите на стадион.“  напиша Пандев.

loading...