сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Горан Пандев го носи Елмас во Интер?

Горан Пандев го носи Елмас во Интер?

Капитенот на македонската фудбалска селекција, Горан Пандев за италијанските медиуми потврди дека соиграчот од националниот тим Елиф Елмас е на пат кон својот поранешен клуб Интер.

„Зборував со директорот Марота кој сакаше да го информирам за Елиф Елмас, веднаш ги поврзав двете страни, би сакал да го видам Елиф во Интер. Интер е добра опција за Елиф. Особено сега со новиот тренер Антонио Конте кој игра 3-5-2 формации во кои е најдобар во Елиф. Но, играчот и неговото семејство требаше да одлучат дали да ја прифатат понудата од Интер“, изјави Пандев.

Се чини ова е најдобра потврда за конкретна понуда на Елиф за кого има голем интерес од сите страни.

 

Коронавирус