понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 131
home Фудбал

Головите на Ибрахимовиќ, Руни и Нани во конкуренција за најубав погодокот во МЛС

Головите на Ибрахимовиќ, Руни и Нани во конкуренција за најубав погодокот во МЛС

На официјалната веб-страница на американската фудбалска лига – МЛС почнато е гласање за утврдување на најубав гол во сезоната 2019.

За признанието претендираат 16 фудбалери. Помеѓу нив се и головите постигнати од страна на Златан Ибрахимовиќ (Лос Анџелес галакси), Вејн Руни (ДСЦ јунајтед), Луис Нани (Орландо сити).

Минатата година сопственик на оваа награда стана Ибрахимовиќ.

Коронавирус