среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 113
home Фудбал

Голот на Кулушевски го спаси Јувентус од пораз на мечот против Верона

Голот на Кулушевски го спаси Јувентус од пораз на мечот против Верона

Јувентус синоќа во натпревар од 5. коло на италијанскиот шампионат ремизираше со Верона со резултат 1:1.

Гостите дојдоа во водство преку Андреа Фавили по еден час игра, изедначи фудбалерот со македонско потекло Дејан Кулушевски во 78 минута.

По оваа средба, Јувентус со девет бода се најде на петтото место во поредокот во Серија А, додека Верона со осум бода е осма.

Коронавирус