среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 1
home Фудбал

Голот на кариерата го посвети на сопругата која боледува од рак

Голот на кариерата го посвети на сопругата која боледува од рак

Фудбалерите на Калјари на домашен терен го победија СПАЛ со 2-0 во мечот од осмото коло во италијанската Серија А. Калјари до предноста стигна во осмата минута со голот на Раџа Наинголан. По натпреварот Белгиецот изјави дека голот и го посветува на сопругата која боледува од рак.

„Голот е за мојата сопруга Клаудија, овој посебен момент е за неа“, изјави Наинголан.

 

View this post on Instagram

 

?? #Nainggolan #CagliariSpal #forzaCasteddu

A post shared by Radja Nainggolan (@radja.nainggolan) on

Локални избори 2021