вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Фудбал

Голманот може да се соочи со развод по споделената фотографија- еве што напиша Субашиќ за својата сопруга (ФОТО)

Голманот може да се соочи со развод по споделената фотографија- еве што напиша Субашиќ за својата сопруга (ФОТО)

Откако Даниел Субашиќ уште еднаш докажа дека е најдобар во репрезентацијата и придонесе за пласман во полуфиналето радоста ја сподели и со своите фанови на својот Инстаграм профил.

По натпреварот во кој Хрватска ја совлада Русија и обезбеди пласман во полуфиналето, Субашиќ сподели фотографија од неговата сопруга Антонија.

Фотографијата според многумина не е толку спорна, колку што е спорен текстот на истата.

-Мојата сопруга е најдобар голман, се ми забранува, напиша Субашиќ, а на социјалните мрежи фановите коментираат на шега и дека по овој натпис можно е разведување на парот.

Коронавирус