среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 22
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Фудбал

Голман од Северна Кореја со рагби потег сруши противник, па се чудеше за црвениот картон (ВИДЕО)

Голман од Северна Кореја со рагби потег сруши противник, па се чудеше за црвениот картон (ВИДЕО)

Голманот Ан Тае-Сонг го остави на цедило својот тим од Северна Кореја, 4.25 СЦ откако заработи директен црвен картон по еден ужасен старт.

Кореецот излезе надвор од својот шеснаесетник и со рагби потег го фаулираше противничкиот фудбалер. Најсмешна беше неговата реакција откако доби црвен картон од главниот судија и беше во неверување.

Коронавирус