петок, 25. септември 2020. Вести денес: 55
home Фудбал

Големата ѕвезда на Барса се сели на „Енфилд“?!

Големата ѕвезда на Барса се сели на „Енфилд“?!

Иако сè уште се е во неизвесност пораади коронавирусот, тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп веќе планира како ќе изгледа неговиот тим следната сезона.

Медиумите во Англија пишуваат дека германски стратег има намера да се ослободи од неколку фудбалери, меѓу кои и Дејан Ловрен и сака да го донесе Осман Дембеле на „Енфилд“.

Овој фудбалер се мачи со повреди откако пристигна на „Камп Ноу“ и има само девет настапи за „Блауграна“ оваа сезона, а клубот има големи проблеми со неговата дисциплина.

Коронавирус