понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 127
home Фудбал

Голема тага за тренерот на Ливерпул – починала мајка му, а тој потоа дознал уште полоши вести! (ВИДЕО)

Голема тага за тренерот на Ливерпул – починала мајка му, а тој потоа дознал уште полоши вести! (ВИДЕО)

Јирген Клоп доживеа семејна трагедија и нема да може да патува во Германија.

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, оваа среда доживеа голема семејна трагедија. Почина мајката на германскиот експерт, Елизабет Клоп (81).

Германските медиуми ја објавија оваа вест, а малку подоцна и самиот Клоп објави дека нема да може да присуствува на погребот во Германија поради пандемијата на коронавирус.

– Таа ми значеше сè. Фактот дека не можам да бидам на погребот е последица на страшни времиња. Штом околностите го дозволат тоа, ќе одржиме прекрасна комеморација што и одговара – заврши Клоп.

ЕУРО 2020

Македонија