сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 14
home Фудбал

Голем скандал ја тресе фудбалска Англија: Во домот на големата ѕвезда на Ливерпул пронајдени 11 килограми кокаин

Новинарот Ахменд Кан открива скандалозни информации за фудбалерот на Ливерпул.
Голем скандал ја тресе фудбалска Англија: Во домот на големата ѕвезда на Ливерпул пронајдени 11 килограми кокаин

Голем скандал ја тресе фудбалска Англија, новинарот Ахмед Кан откри навистина скандалозна информација, поврзана со еден од најдобрите фудбалери на Ливерпул.

Како што вели тој, дефанзивецот на Ливерпул, Натаниел Клајн, кој подолго време не игра поради  повреда, бил уапсен откако полицијата во Англија по претходна пријава во неговиот дом открила 11 килограми кокаин, 800 грама канабис и неколку шишиња кетамин.

Клајн пред да дојде во Ливерпул, со успех го носеше и дресот на Саутемптон.

Коронавирус