среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

ГОЛЕМ ПРЕСВРТ: Мбапе останува во ПСЖ

ГОЛЕМ ПРЕСВРТ: Мбапе останува во ПСЖ

Килијан Мбапе одлучи да остане во ПСЖ. Иако речиси се било договорено за негово преминување во Реал Мадрид, во последен момент се случил пресврт.

Францускиот напаѓач оваа одлука лично му ја соопштил на претседателот на „кралевите“, Флорентино Перез, а информацијата ја пренесуваат најугледните шпанскии и француски медиуми.

Мбапе и Реал минатата недела ги договориле сите детали за условите од договорот, што вклучува и 130 милиони евра како бонус за потписот.

Марка јавува дека сепак фудбалерот бил под постојан притисок од владите на Катар и Франција и на крајот одлучил да остане во ПСЖ. Покрај неверојатните понудени услови, Килијан ќе има пресудна улога во изборот на новиот тренер и спортски директор.7

Коронавирус