петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 158
home Фудбал

Голем гест на „Росонерите“: „Сан Сиро“ се прости од Коби (ВИДЕО)

Голем гест на „Росонерите“: „Сан Сиро“ се прости од Коби (ВИДЕО)

Милан и Торино заедно со преполниот „Сан Сиро“ се простија од великанот Коби Брајант. Во пресрет на стартот на четвртфиналната средба во Купот на Италија, Росонерите му оддадоа почит на кошаркарскиот великан кој завчера го загуби животот заедно со неговата ќерка Бјанка и уште седуммина во хеликоптерската несреќа во Калифонија.

Коронавирус