петок, 31. март 2023. Вести денес: 124
home Фудбал

Гол со „ножички“ за ТВ – шпици!

Гол со „ножички“ за ТВ – шпици!

Покрај квалификациите за Европските првенства во сениорска конкуренција, вчера ги одиграа и квалификациите за Европските првенства до 21 година.

Младата репрезентација на Данска беше домаќин на Северна Ирска и ја оправда улогата на фаворит. Данците славеа со 2-1, а победничкиот гол го постигна младиот напаѓач Јенс Одгард.

Одгард одлично ја прими топката во 86-та минута и со „ножички“ постигна гол за конечни 2-1.