четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 172
home Фудбал

Гол од Кратово за најавни шпици: Голманот Иванов за малку ќе ја погодеше топката, но не успеа (ВИДЕО)

Гол од Кратово за најавни шпици: Голманот Иванов за малку ќе ја погодеше топката, но не успеа (ВИДЕО)

Додека во минативе два дена главна преокупација за фудбалските фудбалски фанови е Лигата на шампионите, вистински уренебесен момент, односно гол ни доаѓа од Кратово.

Силекс вчера успеа да го елиминира Скопје, откако победи со 2:1, но сепак најинтересен момент од мечот беше токму голот кој го постигна Скопје, односно по автоголот кој падна по катастрофалната интервенција на голманот Благојче Иванов. Силекс успеа да дојде до пресврт со двата гола на Дарко Додев.

Погледнете ги трите гола:

Локални избори 2021