среда, 17. јули 2019. Вести денес: 125
home Фудбал

Гол и три асистенции на Нејмар во триумфот на Бразил над Салвадор (видео)

Бразил го победи Ел Салвадор со убедливи 5:0 ноќеска во пријателски натпревар одигран во Вашингтон, САД. Најзаслужен за триумфот на „кариоките“ е Нејмар кој постигна еден гол и оствари три асистенции.

Покрај Нејмар во листата на стрелците се запишаа Ричарлисон два пати, Кутињо и Маркињос.