четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 129
home Фудбал

Го згрози целиот свет: Кога ќе видите каков бизарен ритуал има капитенот на Ворскла ќе останете во шок (ВИДЕО)

Го згрози целиот свет: Кога ќе видите каков бизарен ритуал има капитенот на Ворскла ќе останете во шок (ВИДЕО)

Многу фудбалери имаат некои свои ритуали кога влегуваат на терен, но она што го направи капитенот на украинска Ворскал се уште не беше видено.

Имено, капитенот Володимир Чеснаков при излегување од тунелот на „Емирати“, пред мечот со Арсенал си плукаше во дланката и потоа си го бришеше сопственото лице.

Снимката од овој момент, во најмала рака чуден потег на капитенот на Ворскла се шири на интерне, а коментарите подобро и да не ги читате.