вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Фудбал

ГО ЗАПАЛИ РЕГИОНОТ: Кога ќе видите што му порача Шаќири на српски јазик на поранешниот фудбалер ќе подзинете (ФОТО)

ГО ЗАПАЛИ РЕГИОНОТ: Кога ќе видите што му порача Шаќири на српски јазик на поранешниот фудбалер ќе подзинете (ФОТО)

Скандалозниот фудбалер Џердан Шаќири кој стана популарен ова СП во Русија откако прослави гол покажувајќи албански орел, сега повторно е на мета во целиот регион.

Имено тој по мечот Ливерпул- Црвена Ѕвезда не сакаше да одговори на поставено прашање на српски јазик, но сега јасно е дека тој добро го познава истиот.

Доказ дека тој одлично говори и пишува јазикот е коментарот под фотографијата на неговиот поранешен колега, а сегашен играч на Стоук Ерик Питерс.

-Полека братуууу, напиша фудбалерот.

По ова масовно беше нападнат од коментари од целиот регион, погледнете:

 

Коронавирус