недела, 4. декември 2022. Вести денес: 42
home Фудбал

Го славеше крахот на СП: Српскиот репрезентативец ја шокираше нацијата со видеото по поразот од Бразил

Го славеше крахот на СП: Српскиот репрезентативец ја шокираше нацијата со видеото по поразот од Бразил

Вчера заврши руската бајка за српската репрезентација, а еден од фудбалерите очигледно реши тоа да го прослави.

Имено Александар Пријовиќ на својот Инстаграм профил ја објави атмосферата од еден клуб во Русија каде ечеше песната „Ѓурѓовден“, а по се изгледа српскиот репрезентативец по поразот од Бразил (0:2) и по испаѓањето на Србија од СП решил да прослави, погледнете.

 

Jавноста инаку веднаш го осуди овој потег на фудбалерот, а медиумите ја пренесоа веста со брзина на светлината.

Коронавирус