петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Глума достојна за Оскар: Ова е најтеатрално изнудување на фаул во фудбалот (ВИДЕО)

Глума достојна за Оскар: Ова е најтеатрално изнудување на фаул во фудбалот (ВИДЕО)

Дури и најголемите ѕвезди во фудбалот глумат на терен.

Често се случува наместо спорт, да се прави театар, но победникот во оваа категорија ни дојде минатиот викенд.

Течеше играта во Холандија меѓу Феенорд и Утрехт, кога крилниот играч на Феенорд се обиде да исценира фаул со театрален пад, кој е достоен за доделување Оскар.

Противникот дури не го ни допре, единствено го поздрави по вратот својствено и секако пријателски, но тој играч сметаше дека добро е да падне и да исценира фаул за противникот да добие картон, можеби и исклучување.

Коронавирус