вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 186
home Фудбал

Главниот судија ги пцуел играчите на ПСЖ!?

Главниот судија ги пцуел играчите на ПСЖ!?

Mанчестер Сити го елиминираше ПСЖ и се избори за финале во Лигата на шампионите.

После победата од 2:1 во првиот натпреварот составот кој го води Пеп Гвардиола и вчера победи со 2:0 и така се пласираше во финалето каде што ќе го чека подобриот дуелот помеѓу Челзи и Реал Мадрид.

Фудбалерите на ПСЖ по натпреварот зборуваа дека главниот судија Бјорн Кјуперс ги навредувал.

„Бевме подобар тим 70 минути и испаѓаме со високо подигната глава. Тажни сме, но свесни дека не е лесно после финалето минатата сезона да се биде помеѓу најдобрите четири и во оваа“, зборуваше Херера, па продолжи за наводните навреди од Кјуперс.

„На Паредес во еден момент му кажа „од*еби“. Не можеме тоа да го прифатиме, ако ние кажавме такво нешто ќе добиевме забрана за неиграње од три или четири натпревари. Зборувам за пцуење“.

Херера не е единствен кој зборуваше за вакво нешто, на речникот на судијата се пожали и Марко Верати.

„Два пати ми кажа е*и се“, изјави Италијанецот.

ЕУРО 2020

Македонија