четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 56
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Фудбал

Гигс препорача уште еден играч на Манчестер Јунајтед

Гигс препорача уште еден играч на Манчестер Јунајтед

Легендата на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс го советуваше клубот да земе уште еден играч што многу добро го познава – Џо Роден од Свонси, открива „Мирор“.

Минатото лето, велшкиот тренер го препорача Даниел Џејмс, кој досега ги исполни очекувањата.

Роден има 22 години и игра како централен дефанзивец. Тој е дете на Свонси и Гигс веќе му даде шанса да го направи своето тим деби за „змејовите“. Се споменува трансфер од 20 милиони фунти.

Сепак, има информации за интерес за него и од ривалот Манчестер Сити.