недела, 5. декември 2021. Вести денес: 19
home Фудбал

Германската фудбалска репрезентација со нов дизајн на дресовите (ФОТО)

Германската фудбалска репрезентација со нов дизајн на дресовите (ФОТО)

Германската фудбалска репрезентација на својот официјален Твитер објави фотографии од новиот дизајн на дресовите.

Главната боја на новите дресови е бела со тенки црни хоризонтални ленти.

Производител на опремата на „панцирите“ е компанијата за спортска опрема „Адидас“.

Германската репрезентација води во групата Ц во квалификациите за Евро 2020, со 15 бода од шест одиграни натпревари.

Следни противници на Германија ќе бидат селекциите на Белорусија (16 ноември) и на Северна Ирска (19 ноември).

Коронавирус