среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 158
home Фудбал

Германска фудбалска легенда позира пред графит на Вардар во Скопје

Германска фудбалска легенда позира пред графит на Вардар во Скопје

Гостувањето на фудбалска репрезентација на Германија во Скопје, каде што вечерва ќе ги одмери силите со Македонија во меч од квалификациите за СП 2022, е причината поради која вечерва во престолнината ќе присуствуваат многу големи имиња на германскиот фудбал.

Еден од нив е поранешниот фудбалер на Шалке, Борусија Дортмунд и Тотнем, Штефан Фројнд, кој во минатото работеше како тренер и скаут, а сега е во улога на стручен аналист за телевизија. Тој веднаш по пристигнувањето во македонскиот главен град, ја искористи можноста да прошета и покрај разгледувањето на знаменитостите, тој не пропушти да се фотографира пред графит на Вардар, пренесе СПОРТ 1.

Локални избори 2021