понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Германија испушти победа над Аргентина

Германија испушти победа над Аргентина

Во пријателски фудбалски натпревар одигран синоќа во Дортмунд, Германија и Аргентија одиграа нерешено 2:2. Германците не успеаја да победат иако имаа водство со 2:0 до 66. минута.

Стрелци на головите за домаќините беа Серж Гнабри и Каи Хаврц. Аргентина изедначи преку Лукас Алари и Лукас Окампос.

За Аргентина на овој меч не настапи нејзиниот најдобар играч Лионел Меси.

Коронавирус