сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 12
home Фудбал

Герет Бејл нервозно го напушти интервјуто по поразот од Данска (ВИДЕО)

Герет Бејл нервозно го напушти интервјуто по поразот од Данска (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Велс беше комплетно надиграна од селекцијата на Данска и загуби со 4-0 во осминафиналето на Европското првенство во фудбал.

По натпреварот, капитенот Герет Бејл даваше изјава, но го изнервира последното прашање на новинарот, кој сакаше да знае дали е ова последниот настап за него во дресот на репрезентацијата. Фудбалерот на Реал Мадрид веднаш го напушти интерјвуто

Qatar 2022