петок, 4. декември 2020. Вести денес: 4
home Фудбал

Герет Бејл е првото големо засилување на Мурињо

Герет Бејл е првото големо засилување на Мурињо

Според поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон, Герет Бејл е првото потенцијално големо засилување кое Жозе Мурињо ќе го доведе во Тотенхем. Калдерон смета дека Велшанецот е отпишан во Мадрид по прославата со знамето по пласманот на Велс на ЕУРО 2020.

„Вистина е дека Мурињо го сака Бејл. Се обиде да го ангажира во 2017 година во Манчестер Јунајтед, но Бејл го продолжи договорот со Реал“, објасни Калдерон во интервју за ББЦ радио Велс.

Португалецот би можел да го врати Бејл во северен Лондон каде мина шест сезони пред рекордниот трансфер во Реал во 2013 година.

извор: sportmedia.mk

Коронавирус