среда, 2. декември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Георгина се приклучи во спринт тренингот на Роналдо: Разликата меѓу патка и газела (Видео)

Георгина се приклучи во спринт тренингот на Роналдо: Разликата меѓу патка и газела (Видео)

Кристијано Роналдо сподели едно видео на социјалните мрежи со кое долови дека го одработува денешниот тренинг со навистина убав партнер, но дефинитивно многу повеќе коментари предизвика коментарот кој го даде неговата Георгина.

Поубавата половина на Португалецот му се придружи на фудбалерот во обидот да ја искачи нагорнината, но и самата сфати дека нејзиниот спринт едноставно изгледа смешно покрај Кристијано. Георгина ги искоментира двата обиди и ги спореди со трка на патка и газела, па за крај на Роналдо му вели дека најдобро ќе биде да го измерат времето за да видат колку е побавна од него во секунди…

 

View this post on Instagram

 

My beautiful training partner!??‍♀️?? #stayactive #stayhome

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Коронавирус