четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Геце може да остане во Борусија Дортмунд

Геце може да остане во Борусија Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Марио Геце може да остане во тимот, пренесува „Скај спорт Германија“.

Преговорите за договорот ќе започнат по паузата поврзана со пандемијата на коронавирус. Тековниот договор е со важност до крајот на сезоната.

До прекинот на сезоната, 27-годишниотфудбалер одигра 19 натпревари на сите турнири, во кои постигна три гола и оствари една асистенција.

Геце претходно изјави дека ќе ја напушти Борусија.

Коронавирус