недела, 15. мај 2022. Вести денес: 102
home Фудбал

Гави ќе го продолжи договорот со Барселона до 2026 година

Гави ќе го продолжи договорот со Барселона до 2026 година

Играчот од средниот ред на Барселона, Гави е блиску до продолжување на договорот со клубот. Преговорите меѓу двете страни се во напредна фаза.

Договорот на новиот фудбалер со каталонскиот клуб ќе важи до 2026 година. Висината на ослободителната клаузула на играчот според новиот договор ќе изнесува една милијарда евра.

Во тековната сезона во Шпанското фудбалско првенство, 17-годишниот играч одигра 17 натпревари на кои постигна еден гол и три асистенции.

Коронавирус