вторник, 11. мај 2021. Вести денес: 81
home Фудбал

Гатузо пред отказ , Бенитез или Мацари го менуваат

Гатузо пред отказ , Бенитез или Мацари го менуваат

Италијанскиот фудбалски клуб Наполи каде настапува нашиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас влезе во серија на лоши резултати и според италијанските медиуми веќе с еподготвува замена за актуелниот тренер Џенаро Гатузо кој доколку загуби од Јувентус во купот на Италија ќе добие отказ.

Реномираниот весник „Газета дело Спорт“ пренесува дека претседателот Де Лаурентис е многу лут на својот тренер, особено по разочарувачкиот пораз од Џенова со 2-1.

Весникот тврди дека во моментов има двајца кандидати кои можат да го наследа а тоа се Рафа Бенитез и Валтер Мацари.

Двајцата во минатото беа тренери на Наполи, а моментално се без ангажман.

Коронавирус