сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 55
home Фудбал

Гатузо ќе остане во Наполи уште една сезона

Гатузо ќе остане во Наполи уште една сезона

Тренерот Џенаро Гатузо ќе продолжи да работи во Наполи каде дојде во декември 2019 година.

На 30 април, 42-годишен фудбалски стручњак има право да ја искористи клаузулата за рано заминување од клубот, но тој нема да го стори тоа.

Гатузо има намера да го изработи договорот со Наполи до крајот, а тоа е завршување на сезоната 2020/21.

По 26 кола, неаполитанците го заземаат 6. место во Серија А.

Коронавирус