среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 1
home Фудбал

Гатузо ја одби понудата на Нант

Гатузо ја одби понудата на Нант

Поранешниот тренер на Милан, Џенаро Гатузо, одби да го предводи Нант, пренесува „Скај спорт Италија“.

Нант во Гатузо гледаше замена за Вахид Халилхоџиќ кој поднесе оставка неколку дена пред почетокот на сезоната во Лига 1.

Францускиот клуб му понуди на италијанскиот стручњак двегодишен договор.

За потсетување, Гатузо го предводеше Милан од 2017 година. Минатата сезона „росо-нерите“ го освоија петтото место на италијанскиот шампионат.

Коронавирус