среда, 7. декември 2022. Вести денес: 64
home Фудбал

Гаскоњ обвинет за сексуален напад

Гаскоњ обвинет за сексуален напад

Полицијата во Лондон објави дека обвиненија за сексуален напад од страна на поранешниот англиски фудбалски репрезентативец, Пол Гаскоњ, биле официјално поднесени.

Случајот датира од 20 август, кога 51-годишниот поранешен фудбалер на Њукасл, Тотенхем, Лацио и Ренџерс бил уапсен на станица во Дурам, поради жалба од жена која патувала во истиот воз.

Полицијата го ослободи Гаскоњ веднаш по неговото притворање, додека случајот не беше расчистен, но сега поранешниот англиски репрезентативец ќе треба да се појави пред судот на 11 декември кога е закажан случајот.

Qatar 2022