среда, 22. март 2023. Вести денес: 193
home Фудбал

Галијани за пеналот на Роналдо: Да заклучиме – судијата е идиот

Галијани за пеналот на Роналдо: Да заклучиме – судијата е идиот

Поранешниот потпретседател на Милан, Адријано Галијани го нарече судијата Мајкл Оливер идиот поради пеналот кој го досуди за Реал Мадрид против Јувентус.

-Јуве заслужи да го победи Реал. Пеналот е дискутабилен, а црвениот картон за Буфон е смешен. Судијата покажа дека не ја разбира фудбалската психологија. Да заклучиме, судијата е идиот, рече Галијани за италијанските медиуми.

Посочи дека во полуфиналето на Лигата на шампионите ќе навива за Рома против Ливерпул.

-Ќе го гледам натпреварот и ќе навивам за Рома. Можете да замислите колку го сакам Ливерпул по финалето на ЛШ во Истанбул. Не спиев три месеци. Тоа никогаш не му случило на еден тим, рече Галијани.

loading...