четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 116
home Фудбал

ГАЛЕРИЈА: Регионот ја има најатрактивната судијка во фудбал во светот!

ГАЛЕРИЈА: Регионот ја има најатрактивната судијка во фудбал во светот!

Ретки се случаевите во регионот каде што девојка суди на машки фудбалски натпревари, а таков еден случај ни доаѓа од Босна и Херцеговина.

Имено, тамошниот фудбал може да се пофали дека „под своето судиско небо“ ја имаат атрактивната Канита Бараковиќ (19) која суди во Првата и Втората лига во кантонот Тузла.

Таа открива дека во својата кариера поминала и тешки моменти, па дури и размислувала да го напушти судењето.

-Се случуваат разно разни сцени и жртва сум на рани коментари од различни лица, како од трибините така и од теренот. Од класични префрлања, до доста грди зборови и пцости, неминливо е да не се наслушам се и сешто. На почетокот ми беше тешко да го прифатам тоа, па дури размислував да ја напуштам оваа работа.

Меѓутоа, разбрав дека секој може да се откаже и дека сум многу посилна од нивите фрустраци кои се обидуват на тој начин да ги излечат, рекла Катина.

Во продолжение погледнете ги фотографиите на Канита, а и ќе се уверите зошто многу лесно може да влезе во изборот за најсекси женски судија во светот.

Коронавирус