сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 100
home Фудбал

Галатасарај се согласи да го ослободи Фалкао во клубот на Бекам

Галатасарај се согласи да го ослободи Фалкао во клубот на Бекам

Напаѓачот на Галатасарај, Радамел Фалкао може да ја продолжи кариерата во американската лига – МЛС. Според „Diario AS“, Интер Мајами, сопственост на Дејвид Бекам, е заинтересиран за 34-годишниот Колумбиец.

Турскиот клуб е подготвен да го ослободи играчот во случај на привлечна понуда.

Фалкао оваа сезона оствари 22 настапи на сите турнири, постигнувајќи 11 голови и една асистенција. (МИА)

Коронавирус