сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 78
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Фудбал

Гачевски со луда парада го спаси Вардар

Гачевски со луда парада го спаси Вардар

Филип Гачевски брани во голема форма – сезонава оствари неколку спектакуларни паради и го спаси својот тим. Попладнево во Ѓорче Петров во 65. минута на чудесен начин го сочува својот гол по слободниот удар на Робсон Да Силва.

Бразилецот биеше одлично, во голмановиот агол, а вардаровиот голман пантерски ја исфрли топката во дирекот, а од него топката се одби во поле.

 

 

Парламентарни избори 2020