вторник, 13. април 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Гачевски кај Комити со факел в рака ја прослави есенската титула (ФОТО)

Гачевски кај Комити со факел в рака ја прослави есенската титула (ФОТО)

Вардар пак не успеа да ја победи Шкендија (2-2), но без разлика на денешниот резултат, скопската екипа заминува на зимската пауза на првото место со осум бодови повеќе од нивниот ривал.

Вардаровиот голман Филип Гачевски се качи на трибините кај Комити со кои заедно ја прославија есенската титула.

Коронавирус