вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 89
home Фудбал

Футсал репрезентацијата ја очекува двомеч против Србија

Футсал репрезентацијата ја очекува двомеч против Србија

Футсал репрезентацијата на Македонија ги продолжува настапите во квалификациите за Европското првенство , а следен противник на нашиот национален тим ќе биде Србија.

По несреќниот пораз од БиХ (1-2) и ремито со Романија (2-2) на домашен терен, футсал репрезентацијата на Македонија ја чека двомеч со Србија. Првиот натпревар ќе се игра во Врање, додека вториот е закажан за во Скопје.

Првиот натпревар меѓу Србија и Македонија е на 5 март, додека вториот е закажан на 9 март во Скопје во СЦ „Јане Сандански“.

foto: gol.mk

Коронавирус