петок, 30. септември 2022. Вести денес: 138
home Фудбал

Футсал репрезентацијата доживеа тежок пораз во Романија

Футсал репрезентацијата доживеа тежок пораз во Романија

Македонската футсал репрезентација доживеа убедлив пораз на гостувањето против Романија од 9-1 за крај на квалификациите за пласман на ЕП.

Романците со четири гола уште во првото полувреме ја најавија победата, која на крај беше заокружена со повеќе од убедливи 9-1.

Единствениот погодок за македонската селекција го постигна Петровиќ во 25. минутаМакедонија квалификациите ги заврши на последното место во групата со две ремија и четири порази.

Коронавирус