четврток, 4. март 2021. Вести денес: 91
home Фудбал

ФУДБАЛСКИОТ СВЕТ ЗАВИЕН ВО ТАГА : Убиен 21 годишен фудбалер – со нож бил убоден директно во срце

ФУДБАЛСКИОТ СВЕТ ЗАВИЕН ВО ТАГА : Убиен 21 годишен фудбалер – со нож бил убоден директно во срце

Шокантна вест го потресе фудбалскиот свет. Играчот на Иртиш, Jeгор Дробиш (21), е убиен во Омск, пренесува „Спорт експрес“.

Тој бил прободен со нож директно во срцето. Според руските медиуми, Дробиш се враќал со пријатели во вечерните часови и сите биле под дејство на алкохол.

Тие биле уапсени на улица од непознати напаѓачи, кои биле вооружени со ножеви. Играч за жал починал веднаш, бидејќи бил прободен во срцето, а лекарите се борат за животот на неговиот пријател кој исто така бил прободен.

За напаѓачите започна голема истрага од страна на полицијата.

Јегор Дробиш беше еден од предводниците на младинскиот тим на Иртиш, и минатата сезона одигра три натпревари за првиот тим на споменатиот руски клуб.

Коронавирус