вторник, 22. ноември 2022. Вести денес: 160
home Фудбал

Фудбалски тренер избоден со нож во Албанија

Фудбалски тренер избоден со нож во Албанија

Тренерот на фудбалскиот клуб Влазнија, Ернест Џока, е избоден со нож во Скадар.

Како што јавија албанските медиуми, нападот го извршило засега неидентификувано лице.

Џока веднаш е пренесен во болница, а полицијата отвори истрага за случајот.

Мотивот за нападот засега е непознат.

Коронавирус