четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 110
home Фудбал

Фудбалската репрезентација на Македонија го одработи првиот тренинг во Скопје

Фудбалската репрезентација на Македонија го одработи првиот тренинг во Скопје

Фудбалската репрезентација на Македонија ја стартуваше „Операцијата ЕВРО 2020“ со првиот тренинг кој го одработи на тренинг комплексот „Петар Милошевски“ во Скопје.

Енис Барди поради позитивен тест на Ковид во моментов е изолиран од останатите фудбалери, додека последните кои ќе се приклучат ќр бидат капитенот Горан Пандев, Аријан Адеми и Столе Димитриевски  кои ви требало да бидат со тимот на 31. мај.

Македонија пред стартот на шампионатотда подсетиме ќе одигра две пријателски средби, против Словенија на 1. и Казахстан на 4. јуни во Скопје.

Историскиот прв натпревар на Европските првенства „црвено-жолтите“ ќе го одиграат на 13. јуни на Националната арена во Букурешт против Австрија.

 

Коронавирус