недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 93
home Фудбал

Фудбалската федерација и Пивара Скопје нови партнери – Заедно, и се е можно!

Фудбалската федерација и Пивара Скопје нови партнери – Заедно, и се е можно!

Фудбалската федерација на Македонија во Пивара Скопје доби нов партнер како поддршка за настапот на македонската репрезентација на Европското првенство следниот месец.

Водечките лица на ФФМ и Пивара Скопје денеска прeд просторот на комплексот „Куќа на фудбалот“ ја промовираа меѓусебната идна соработка од интерес на македонскиот фудбал.

foto:sport1.mk

ЕУРО 2020

Македонија