среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ФУДБАЛСКА ТРАГЕДИЈА: Заминал да кајакари на река, но го пронашле мртов- беше познат фудбалер на Виљреал!

ФУДБАЛСКА ТРАГЕДИЈА: Заминал да кајакари на река, но го пронашле мртов- беше познат фудбалер на Виљреал!

Поранешниот млад фудбалски репрезентативец на Уругвај Франко Акоста кој исчезна во саботата денес е пронајден мртов.

Поранешниот напаѓач на Виљреал за жал беше пронајден мртов по тридневно пребарување.

Акоста исчезна во саботата, кога отишол на река на југот на Уругвај да вози кајак.

Локалните власти потврдија дека тој се обидел да ја премине реката и дека водата го повлека, па што се удавил.

Коронавирус