четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 132
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Фудбалерот на Лацио и српски репрезентативец ограбен додека славеше победа над Јувентус- од тоа што го украле крадците ќе подзинете

Фудбалерот на Лацио и српски репрезентативец ограбен додека славеше победа над Јувентус- од тоа што го украле крадците ќе подзинете

Српскиот репрезенатитивец и фудбалер на Лацио, Сергеј Милинковиќ Савиќ, е ограбен во саботата навечер додека со својот тим играше nа дербито во италијанското првенство против Јувентус.

Од куќата во Рим во која живее популарниот СМС, биле украдени 5.000 евра во готовина, и скапоцени предмети во вредност од 100.000 евра. Меѓу украдените предмети имало и два скапи часовници од познати марки.

Милинковиќ Савиќ ја известил полицијата, а снимките од камерите покажале дека грабежот го направиле три лица, чии идентитети засега се непознати. Тоа е само продолжување на серијата грабежи во куќи на фудбалери низ Европа.

Коронавирус