сабота, 1. април 2023. Вести денес: 54
home Фудбал

Фудбалерот на Фиорентина со тетоважа за сеќавање на Астори: „Засекогаш во мене“ (ФОТО)

Фудбалерот на Фиорентина со тетоважа за сеќавање на Астори: „Засекогаш во мене“ (ФОТО)

Кристиано Бриги од денес има нов детал на своето тело.

Бриги направи тетоважа со иницијалите на својот поранешен капитен и бројот кој Астори го носеше во Фиорентина.

„Засекогаш во мене“, напиша Бриги на Инстаграм под објавената фотографија.

Давиде Астори не се разбуди пред натпреварот против Удинезе, почина на 31 годишна возраст, а бројот 13 во Фиорентина е повлечен од употреба, но и тренинг центарот на овој клуб ќе го носи неговото име.

Per sempre addosso e dentro di me? #da13 #capitano #astori ??

A post shared by Cristiano Biraghi (@cristianobiraghi34) on